چیدمان تابلو

تابلوهای نقاشی با ارزش هنری را بالا را سعی کنید تنها در یک دیوار به تنهایی قرار دهید. حتی می‌توانید از نورپردازی نیز برای افزایش جلوه‌های آن استفاده کنید.

تابلو یا تابلوهایی که در بالای مبلمان قرار می‌گیرند، حداکثر به اندازه 20 سانتی‌متر از هر طرف عرض مبلمان، کوتاه‌تر انتخاب شوند.

برای نصب تابلوها می‌توانید از میخ، قلاب‌آویز، گیره، مشبک فلزی، ریسه و گیره، شلف قاب عکس و موارد دیگر نیز استفاده کنید.

چیدمان تابلو در منزل نباید آن‌قدر سخت باشد، زیرا شما اکنون به خوبی می‌دانید که در کجا و به چه صورت باید تابلوهای زینتی خود را بر روی دیوار آویزان کنید. هر چه قدر ذوق هنری داشته باشید و در انتخاب تابلو خبره باشید، ولی ندانید چطور باید تابلوهای را بر روی دیوار نصب کنید، عملاً هیچ کاری انجام نداده‌اید! در این موارد به احساسات زیباشناسانه خود رجوع کنید، ابعاد دیوار را در ذهن خود مجسم کنید و بینید آیا تابلو با طرحی که بر رویش نقش بسته است، با دکوراسیون خانه در هماهنگی قرار دارد.

سر پوستر با بیش از دوهزار تابلو دکوراتیو با سبک های مختلف اکسپرسیونیسم، مینیمال ، خطی تایپوگرافی و… و 500 مجموعه گالری وال و گالری دیواری منحصر به فرد شما را فراهم کند.

شما میتوانید در چیدمان گالری دیواری خود از عکس های شخصی خود استفاده کنید و یا صدای خود و یا موزیک مورد علاقه تان را قاب کنید.

شما میتوانید با مشاوران ما تماس بگیرین تا به طور کاملا رایگان با  قوانین فنگ شویی و باب سلیقه، نیازها و علاقه شما برایتان گالری دیواری منحصر به فرد طراحی و چیدمان کنند تا با خیال راحت دیوار منزلتان را بچینید.

 

اگر فکر می‌کنید کافی است یک تابلوی زیبا و گران‌قیمت بخرید و سپس آن را با یک میخ به دیوار آویزان کنید، سخت در اشتباه هستید. در این مطلب سیر تا پیازِ مراحل انتخاب، خرید و چیدمان تابلو را به شما ارائه می‌کنیم تا با استفاده از نکات آن، دکوراسیون منزل‌تان را به زیبایی تکمیل کنید.

پیش از خرید تابلو یا آثار هنری بهتر است ابتدا تعیین کنید چه سبکی را می‌پسندید. درگذشته سبک تابلوها و آثار هنری بسیار محدود بود، اما امروزه گزینه‌های متنوع و زیبایی وجود دارند که می‌توانید بسته به سلیقه‌تان بهترین تابلوها را در سبک‌های کلاسیک، مدرن، مینیمال و نظایر آن انتخاب کنید.

برای درست کردن یک گالری هنری روی یک دیوار بسیار بزرگ، می‌توانید از تابلوهایی با اندازه‌های یکسان یا با اندازه‌های مختلف (برای افزایش جذابیت‌های بصری) استفاده کنید. در این روش باید از آثار هنری یک هنرمند، نقاشی‌هایی با رنگ زمینه‌ یکسان یا تصاویر چاپی با مضمون یکسان استفاده کنید.

هنگامی که آماده سازی آثار هنری یا عکس انجام شد، گام بعدی نمایش درست آن است. اگر شما با چیدن دکوراسیون خود مشکل دارید، می توانید طراح دکوراسیون داخلی را برای چیدمان تابلو های خود و دکوراسیون اطراف آن انتخاب کنید. اما انجام این کار توسط خودتان بهترین کار است تا بتوانید فضا را با توجه به سلیقه منحصر به فرد خودتان دکور کنید.

برای پر کردن بیشتر فضای موجود بر روی دیوار، بهتر است مجموعه‌ای از تصاویر را در کنار هم قرار دهید. فاصله عرضی بین تابلوها نباید خیلی زیاد و یا خیلی کم باشند. همچنین، فاصله افقی و عمودی بین تابلوها باید کاملاً با یکدیگر برابر باشند.

تابلوهای کوچک را می‌توانید برای ایجاد هارمونی در فضا، بر روی دیوار کنار پنجره آویزان کنید.

برای تابلوهایی که در کنار هم قرار دارند، از قاب‌های مشابه یا از الگوهای مختلف با همان رنگ یا متریال استفاده کنید.

مسیب نژاد
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.